מרכז הידע של תכנית שיבולים

מרכז הידע של תכנית שיבולים

אם את/ה חלק מצוות המכינה, ורוצה לקדם את ההשתתפות של חניכי שיבולים במכינה - הגעת למקום הנכון! פה תמצא/י את הידע והכלים שפיתחנו למטרה זו

מרכז הידע של תכנית שיבולים

אם את/ה חלק מצוות המכינה, ורוצה לקדם את ההשתתפות של חניכי שיבולים במכינה - הגעת למקום הנכון! פה תמצא/י את הידע והכלים שפיתחנו למטרה זו

מקורות מידע, ארגונים ושירותים לצעיר/ה

קבוצה
שיתוף ב print
הדפסה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
share
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

מקורות מידע, ארגונים, שירותים ואנשי מקצוע

חניך עם לקות ראייה או עיוורון מלווה במהלך חייו על ידי ארגונים, תוכניות ואנשי מקצוע שונים, אשר פועלים במגוון היבטים למען קידומו. להלן סקירה קצרה של גופים מייצגים במספר תחומים על פי סדר זה: פלטפורמות מידע מקוונות מרכזיות מומלצות, נותני שירותים שונים במימוש זכויות, שיקום תפקודי ותעסוקתי, שיקום חברתי ופנאי.

חשוב לדעת: תוכניות ושירותים מתעדכנות ומשתנות מעת לעת, יש להתעדכן במקורות המידע על פי הצורך. מגוון השירותים המתוארים בפרק זה ממומנים על ידי משרד הרווחה והמוסד לביטוח לאומי.

אתרי מידע מקוון מרכזיים

משרד הרווחה – מינהל מוגבלויות – רש"ט (שירות ראייה, שמיעה וטכנולוגיה)

מאגר מידע מרכזי: זכויות ושירותים אשר ממומנים ונתמכים על ידי אגף זה.


כל זכות

מאגר מידע חינמי, המרכז זכויות בנושאים שונים ופרטים בנוגע לאופן המימוש של אותן זכויות.


המוסד לביטוח לאומי

מאגר מידע לגבי קצבת נכות חודשית, זכויות נלוות לקצבת נכות, שיקום מקצועי ומימון לימודים.


נותני שירות בתחום הזכויות

המרכז לעיוור בישראל

שירותים מרכזיים: ייצוג הציבור עם העיוורון בפני הרשויות, קידום חקיקה, פניות הציבור, מכירת ציוד מסייע לבעלי תעודות עיוור.


שיקום תפקודי ותעסוקתי: מגדל אור – מרכז רב-שירותי המסייע לקידומם של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, לקראת תפקוד עצמאי ושילוב בתעסוקה.

שירותים מרכזיים:
הדרכה שיקומית: הדרכת הצעיר בסביבתו הטבעית, על ידי מורת שיקום, בתחומים כמו: התמצאות, ניידות, טיפול עצמי, שימוש בטכנולוגיה מסייעת, ועוד.
מכונים לשיקום ראייה ירודה: התאמת עזרים מסייעים לקריאה ולכתיבה.
מוקד טכנולוגי: תמיכה בשימושי מחשב וטלפון חכם.
תחום תעסוקה: אבחון, הכשרה, סיוע בבחירת קריירה, תהליכי השמה והתאמת עמדות עבודה. תוכנית ליווי לצה"ל, תוכנית מנטורים לתעסוקה, דירות מכינה לחיים עצמאיים.


עמותת על"ה – העמותה לקידום הסטודנטים העיוורים והדיסלקטיים בישראל

העמותה פועלת במטרה לסייע ולתמוך ברכישת השכלה של אוכלוסיית העיוורים ולקויי הראייה בישראל ומספקת תמיכה בעיקר בהיבטים הקשורים בלימודים וברכישת השכלה
שירותים מרכזיים:
קורס פסיכומטרי מונגש, השאלת ציוד עזר ללימודים, מכינה לבגרות, מלגות לימודים, ריכוז תהליך הנפקת תעודות עיוור, הפעלת תחנות וקו טלפוני ארצי לגבי זכויות ושירותים.


שיקום תעסוקתי: תעסוקה שווה

שירותים מרכזיים: ליווי ובניית תוכנית אישית לקראת השתלבות בעבודה, השמה ופיתוח קריירה, הכשרות, סדנאות פיתוח מיומנויות וכישורים תעסוקתיים.


שיקום תעסוקתי: רבדים – מרכז הכוון תעסוקתי לאנשים עם מוגבלות

שירותים מרכזיים: שירותי השמה, ליווי, ייעוץ והכוון תעסוקתי אישי, מרכז סדנאות והכשרות, מימון הכשרות מקצועיות מטעם משרד העבודה, סיוע במיצוי זכויות בתחום התעסוקה, התאמה והנגשה של עמדות עבודה.


פנאי: הספרייה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות ראייה

שירותים מרכזיים: הנגשת מידע ותרבות לאוכלוסיית האנשים עם עיוורון או לקויות ראייה בכל הארץ על ידי תיאור קולי (ספרות ועיתונות, תיאטרון, קולנוע, טלוויזיה ואמנות חזותית).


פנאי: מרש"ל – מרכז רב-שירותי לעיוור

מרכז רב שירותים לעיוור, המופעל על ידי המחלקות לשירותים חברתיים, מקיים תחת קורת גג אחת מערך כוללני של שירותי שיקום רגשיים, שיקומיים וחברתיים עבור עיוורים ולקויי ראייה.
שירותים מרכזיים: מידע והכוון בקבלת תעודת עיוור/לקוי ראייה, טיפול תמיכתי איש וקבוצתי, טיפול שיקומי לקראת תפקוד עצמאי, סנגור ותיווך בנושאים שונים, פעילויות חברתיות (חוגים, הרצאות, הצגות, טיולים).


עמותת שלומית – תוכנית שע"ל (שירות לאומי)

שע"ל היא תוכנית ארצית ייחודית ובלעדית לעמותת שלומית המשלבת צעירים/ות עם עיוורון ולקות ראייה בשירות לאומי-אזרחי. נושאי תעודת עיוור ו/או לקות ראייה מאובחנת על ידי גורם רפואי (שירותי העמותה מתקיימים בשיתוף עמותת על"ה המתוארת לעיל).

נושאים קשורים

שיתוף ב print
הדפסה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
share
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

שותפים בתכנית

מה רצית לדעת?