מרכז הידע של תכנית שיבולים

מרכז הידע של תכנית שיבולים

אם את/ה חלק מצוות המכינה, ורוצה לקדם את ההשתתפות של חניכי שיבולים במכינה - הגעת למקום הנכון! פה תמצא/י את הידע והכלים שפיתחנו למטרה זו

מרכז הידע של תכנית שיבולים

אם את/ה חלק מצוות המכינה, ורוצה לקדם את ההשתתפות של חניכי שיבולים במכינה - הגעת למקום הנכון! פה תמצא/י את הידע והכלים שפיתחנו למטרה זו

יום 2: נחל כזיב עליון – מחניון גורן לאבירים

נחל כזיב
נחל כזיב. צילום: מגרי יעל מתוך אתר פיקיויקי
שיתוף ב print
הדפסה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
share
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

תחילת המסלול: חניון גורן.

סיום המסלול: אבירים.

אורך המסלול: כ-8 ק"מ.

התאמה ללקויות

משתמשים בטרקר או בגילגולון: הדרך היורדת מחניון גורן מאוד תלולה ועלולה להוות מעמסה על המלווים, יש לבחון את מידת ההתאמה לחניכים. העלייה לאבירים בסימון השחור לא מתאימה. יש לוודא שהשער על יד עין זיו פתוח, ומשם לבצע הקפצה לחניון לילה. כדי לחסוך את העלייה והירידה התלולה מחניון גורן, ניתן לאחד את היומיים הראשונים, וללכת יום אחד של מסלול המתחיל בעין חרדלית ומסתיים בעין זיו. במקרה שהשער סגור – ניתן להתקשר לפקח האזורי של רשות הטבע והגנים ולתאם אתו את פתיחת השער בשל המקרה המיוחד.
לקויות ראייה: יש לשים לב לירידה תלולה, למעברים בתוך הנחל, שם ישנם הרבה סלעים ואזורי סבך ועל כן יש גם לקחת בחשבון את הזמנים. ניתן להיעזר ולקצר בדרך 4X4 המקבילה. לפני הכניסה לניקבה יש להזהיר כי מדובר בהליכה בחושך גמור.

לקויות רגשיות ולקויות תקשורת: חשוב להסביר את מבנה הניקבה טרם הכניסה אליה וכי לא ניתן להסתובב באמצע. מומלץ לחכות שכל החניכים האחרים יכנסו לניקבה ואז להיכנס רק מלווה עם החניך עם המוגבלות כדי לאפשר יציאה בכל רגע.

תיאור המסלול

יש לרדת חזרה מחניון גורן אל הנחל. כאשר מתחברים מחדש עם שביל ההליכה הירוק הולכים כ-3 ק"מ (ממשיכים את ההליכה של היום הראשון לכיוון מזרח) עד שמגיעים לעין טמיר. בחלק הדרומי של הנחל ישנה ניקבה שנחצבה בעבר כדי להגביר את ספיקת המעיין ועומקה 10 מ'. הכניסה אליה צרה, אבל בהמשך מתרחבת. בסוף הניקבה מגיעים למבוי סתום וחוזרים בחזרה לפתח. בשל החושך בתוך הניקבה יש להצטייד בפנס. מעין טמיר נמשיך בנחל כ-2 ק"מ נוספים, עד שנפגוש שביל בסימון שחור, שעולה לכיוון אבירים. השביל מטפס כ-3 ק"מ לכביש הגישה לאבירים. העלייה במסלול השחור לאבירים תלולה וקשה להליכה. בשל כך, ניתנת אפשרות נוספת, אשר אינה קצרה יותר, אך תוואי ההליכה בה נוח יותר.

אפשרות 2: במקום לעלות במסלול השחור לכיוון אבירים ממשיכים עם השביל הירוק עד עין זיו ומתקן מקורות. בנקודה זו נגמר סימון השבילים הירוק ולפנינו שער נעול. יש לדבר עם הפקח המקומי, ולתאר את מגבלות הקבוצה/החניכים ולבקש שיפתח את השער כדי שהאוטובוס יוכל לאסוף מנקודה זו.

אורך המסלול: כ-8 ק"מ.

אפשרות 3: עלייה במסלול הכחול לחניון זיתים ושם להתחבר לדרך המסומנת בסימון שבילים שחור. לפנות בסימון השחור ימינה – לכיוון מזרח, ללכת על הדרך השחורה כמה מאות מטרים, ומעט אחרי שהדרך פונה צפונה, פוגשים סימון שבילים אדום. ממשיכים על הדרך המסומנת בסימון האדום, לכיוון מזרח, זו מגיעה עד אבירים.

מחניון זיתים ישנה הליכה של כ-5 ק"מ.

אפשרות לינה: ליד היישוב אבירים ישנו חניון לילה לא מוסדר בצמוד לכביש הגישה ליישוב

הערה כללית לטיול זה: בפירוט הימים מופיעות המלצות בכל הנוגע לשימוש בטרקר או בגילגולון עבור חניכים המוגבלים בתנועה. עם זאת, מומלץ לערוך הכנת מסלול בסמוך למועד היציאה לשטח, כדי לוודא שאין שינויים בלתי צפויים כמפגעים שנגרמו בעקבות מזג האוויר או מפגעים אחרים שעלולים להגביל את המעבר במסלול.

נושאים קשורים

שיתוף ב print
הדפסה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
share
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

שותפים בתכנית

מה רצית לדעת?