מרכז הידע של תכנית שיבולים

מרכז הידע של תכנית שיבולים

אם את/ה חלק מצוות המכינה, ורוצה לקדם את ההשתתפות של חניכי שיבולים במכינה - הגעת למקום הנכון! פה תמצא/י את הידע והכלים שפיתחנו למטרה זו

מרכז הידע של תכנית שיבולים

אם את/ה חלק מצוות המכינה, ורוצה לקדם את ההשתתפות של חניכי שיבולים במכינה - הגעת למקום הנכון! פה תמצא/י את הידע והכלים שפיתחנו למטרה זו

יום 2: ממושב צופר לצוקים

צופר
שיתוף ב print
הדפסה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
share
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

נקודת התחלה: מושב צופר.

נקודת סיום: צוקים.

אורך המסלול: אפשרות 1: ממושב צופר: כ-14 ק"מ. אפשרות 2: מחניון מואה: כ-12 ק"מ.

קיצור המסלול: יציאה לכביש 90 ליד חרבת מואה, הליכה על השביל השחור הפונה מזרחה, אורכו כ-3 ק"מ. אורך המסלול המקוצר כ-8 ק"מ.

התאמה ללקויות

משתמשים בטרקר או גילגולון: המסלול מתאים, עובר בדרכי ג'יפים.
לקויות שמיעה, ראייה ותקשורת: תוואי המסלול הוא רחב ונוח, על דרכי 4X4, אך יש לשים לך למקטעים שעוברים לצד מצוקים (לא גבוהים, כ-2-1 מ'). לאור זאת, יש להזהיר מראש חניכים עם מוגבלויות ולהצמיד מלווה לחניכים עם לקויות שמיעה, ראייה או לקויות תקשורת למיניהן, אם ישנם כאלה בקבוצה. 

לקראת ההגעה לחניון הלילה ישנה חצייה של כביש ראשי. חשוב להיערך לכך מראש ולעצור את הקבוצה כולה כ-100 מ' לפני הכביש. במקרה של חניכים עם לקויות ראייה, שמיעה או לקויות תקשורת – חשוב להשגיח השגחה צמודה מנקודת העצירה (לפני הכביש) ועד לסיום החצייה.

תחילתו של היום בהליכה על חלק מהמסלול שעליו הלכנו ביום הקודם. אם יש בקבוצה חניכים עם לקויות תקשורת או כאלה עם מורכבויות רגשיות – מומלץ לידע אותם על עובדה זו מראש, כדי למנוע חוסר נעימויות.

תיאור המסלול

חוזרים לתוואי של שביל ישראל (אם לנו בחאן הבשמים על יד צופר, ישנה דרך עפר ללא סימון היוצאת מכביש הכורכר ממערב לחאן לכיוון דרום מערב, דרך זו [1 ק"מ] מקצרת את הדרך חזרה אל שביל ישראל. אם לנו בחניון מואה יש לחזור באותה הדרך). המשך התיאור הוא על פי אפשרות 1 מצופר: בשביל האדום פונים דרומה וממשיכים את ההליכה בתוואי שביל ישראל (בסימון האדום). מנקודת החיבור לשביל ישראל מצופר, ישנה הליכה של כ-2.5 ק"מ על דרך 4X4  עד שמגיעים לחניון יום, שבו שלט הסבר על שביל ישראל לאופניים ולחורבת מואה אשר נמצאת ממערב. שם נפגוש שביל שחור המגיע ממזרח. הליכה של פחות מק"מ דרומה תביא אותנו למפגש עם שביל שחור נוסף, הפונה מערבה. שביל זה שייך לדרך הבשמים העתיקה ומגיע עד למצפה רמון. נמשיך עוד כ-4 ק"מ על שביל ישראל, עד למפגש עם סימון שבילים ירוק של נחל עשוש. כאן נעזוב את שביל ישראל, נפנה מזרחה ונלך כ-2 ק"מ עד שנצא מהשמורה.

לינה באזור: נקודת הלינה יכולה להיות בכל פינה בשביל הזה, החל מהמפגש עם מיכל המים של מקורות ומזרחה, לכיוון הכביש. מדובר על שביל ג'יפים נוח וההגעה אליו אפשרית עם רכב גבוה. חשוב להקפיד לצאת מהשמורה ולא ללון בתוכה. ניתן ללון בצורה נוחה ליד מיכל המים של מקורות על הדרך הלבנה או לחילופין בערוץ הנחל ליד אחד מעצי השיטה הגדולים.

הערה כללית לטיול זה: התוואי של שביל הטיול הוא רחב ונוח ומשתרע על דרך ג'יפים ולכן עוברים בו כלי רכב. לאור זאת, יש להזהיר מראש חניכים עם מוגבלויות ולהצמיד מלווה לחניכים עם לקויות שמיעה, ראייה או לקויות תקשורת למיניהן, אם ישנם כאלה בקבוצה.

נושאים קשורים

שיתוף ב print
הדפסה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
share
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

שותפים בתכנית

מה רצית לדעת?